• W dniach 15-18 sierpnia 2022 miałam okazję wziąć udział w drugim szkoleniu metodycznym w ramach projektu Erasmus+ ”Nauczajmy inaczej! - alternatywne metody nauczania jako odpowiedź na szczególne potrzeby uczniów”.

Tym razem spędziłam tydzień w multikulturowym Londynie, w którym w godzinach szczytu kipi niczym w tyglu. Na ulicach Londynu można spotkać przedstawiecieli wszystkich narodowości, a w hostelach ludzie pomimo dzielących ich różnic kulturowych traktują się jak globalna rodzina. W atmosferze ciekawości i zdziwienia podążałam swoimi ścieżkami, aby być jak najbliżej tej fascynującej mieszanki. Londyn okazał się bardzo atrakcyjny. Zwiedziłam jego najpopularniejsze zakątki. Ale nie jechalam tam tylko dla rozrywki. Przede wszsytkim szkoliłam sie i rozwijałam swoje umiejętności językowe i metodyczne.

Kurs, który zrealizowałam, skupiał się na nowoczesnych trenach w nauczaniu. Miałam okazję zweryfikować swoje metody pracy, spojrzeć na nie świeżym okiem, wzbogacić swój warsztat metodyczny o innowacyjne narzędzia. Przez 5 dni intensywnego szkolenia czuję, jakbym zrealizowała materiał, który w tradycyjnej edukacji przyswaja się przez kilka lat. Poznałam nauczycieli z wielu europejskich krajów, z którymi wymieniłam się doświadczeniami oraz kontaktami, aby nawiązać późniejszą współpracę.