• Rok 2018

„Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego”.

„Głębia mądrości z czytania w codzienności”

Celem projektu  „Głębia mądrości z czytania w codzienności” było upowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Naszym zadaniem było ukazanie nie tylko ogromnej roli książki w życiu każdego człowieka, ale przede wszystkim przybliżenie jej dzieciom już od najmłodszych lat. Dzieci i młodzież w trakcie szkolnych projektów czytelniczych mogły wykonywać lapbooki, układać hasła promujące czytelnictwo, brać udział w różnych quizach literackich i konkursach recytatorskich,a także przenosiły się w świat postaci bajkowych.

W ramach projektu zostały zrealizowane następujące działania:

I Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Na szlaku poezji polskiej"

Spotkanie z autorem książek dla dzieci z Grzegorzem Kasdepke w Szkole Podstawowej w Starkowie.

Wycieczka do wydawnictwa GWO Gdańsk, do introligatorni, drukarni i na spotkanie z ilustratorem (grafikiem komputerowym).

Warsztaty plastyczne dla dzieci z udziałem rodziców i dziadków - tworzenie książki obrazkowej.

"Escape room literacki" - szkolna gra zespołowa

Przedstawienie o książce w oparciu o nowatorski scenariusz stworzony przez koordynatora projektu

"Książka marzeń" - prezent dla miłośników książek. Akcja miała charakter charytatywny .