• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa w Starkowie została beneficjentem programu Erasmus+ po raz czwarty. W związku z tym trzymaliśmy grant w wysokości 21 371 EURO na zagraniczne szkolenia naszych nauczycieli. W ramach dofinansowania odbędzie się 11 szkoleń w Zjednoczonym Królestwie, Irlandii, na Malcie i w Niemczech na których nauczyciele języków obcych będę rozwijać soje umiejętności metodyczne, a nauczyciele pozostałych przedmiotów – językowe.

Szkolenia zagraniczne to okazja do wszechstronnego rozwoju. To test umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych. Szansa na nawiązanie znajomości celem wymiany doświadczeń oraz rozpoczęcia międzynarodowej współpracy. To nauka języka w naturalnym środowisku oraz intensywny kontakt z kulturą, co daje najszybsze i najlepsze rezultaty. Uczestnictwo w programie Erasmus+ otwiera przed naszymi nauczycielami nowe perspektywy rozwoju, aby wyposażeni w innowacyjne narzędzia pracy osiągali jeszcze lepsze rezultaty w pracy z uczniami.

W tym roku nasz projekt nosi tytuł ”Nauczajmy inaczej! - alternatywne metody nauczania jako odpowiedź na szczególne potrzeby uczniów.”

Realizując go, chcemy trafić w szczególności do uczniów ze szczególnymi potrzebami i zaoferować im alternatywne metody nauczania. Liczymy na to, że przyswojona wiedza pozwoli nam jeszcze trafniej dobierać metody nauczania, aby nauczać w sposób aktywizujący i ciekawy.

Cele projektu  ”Nauczajmy inaczej! - alternatywne metody nauczania jako odpowiedź na szczególne potrzeby uczniów”

1. Rozwój kompetencji językowych, metodycznych, organizacyjnych oraz interpersonalnych wśród kadry szkoły.
          2. Poprawa jakości pracy szkoły ze szczególnym uwzględnieniem uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.
          3. Propagowanie polityki uczenia się przez całe życie czego przykładem dla uczniów ma być nieustannie rozwijający się nauczyciele.
          4. Poszerzenie międzynarodowego wymiaru kształcenia i szkolenia.
          5. Promowanie różnorodności językowej i poszerzanie świadomości kulturowej.

Te wakacje będą dla nas pracowite, ale z przyjemnością poświęcamy swój wolny czas na rozwój, licząc na to, że wprowadzone w nowym roku zmiany przyniosą oczekiwane efekty.

Do zobaczenia we wrześniu!

erasmus-se-pl-2021.pdf