Erasmus+
Program ERASMUS+
Akcja MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA
Tytuł projektu JĘZYKI OBCE W RUCHU
Czas trwania 13 MIESIĘCY
Budżet 23 037,00 Euro
Od 1 czerwca 2018 jesteśmy ponownie beneficjentami europejskiego programu Erasmus+. W ramach zaplanowanych działań oraz uzyskanego budżetu możemy zaproponować uczniom serię innowacyjnych i ciekawych wydarzeń, których głównym celem będzie propagowanie nauki języków obcych w towarzystwie aktywności fizycznej.
Za nami już 2 etapy realizacji projektu, które zmobilizowały nas, nauczycieli, do wytężonej pracy nad własnymi umiejętnościami. Zanim udało nam się zdobyć dofinansowanie w wysokości 23 037,00 Euro, przystąpiliśmy do analizy potrzeb naszej szkoły. W rezultacie powstał Europejski Plan Rozwoju Szkoły, w którym zawarliśmy cele projektu oraz metody, za pomocą których mamy zamiar je zrealizować. Drogą rzetelnej selekcji wybrano ośmiu nauczycieli, którzy wzięli udział w zagranicznych szkoleniach metodycznych i językowych, do których najpierw przez kilka miesięcy solidnie się przygotowywali.
W zagranicznych szkoleniach wzięli udział:
- pani dyrektor Beata Kiedrowska
- pani Kamila Pestka-Połczynska – nauczycielka języka angielskiego
- pani Małgorzata Zacholska – nauczycielka języka niemieckiego
- pani Danuta Kubiak – wychowawca oddziału przedszkolnego
- pani Emilia Juchniewicz – nauczycielka języka polskiego
- pani Katarzyna Wirkus – nauczycielka matematyki oraz nauczania początkowego
- pani Katarzyna Orbik-Balcerzak – nauczycielka matematyki oraz WDŻ
- pan Tomasz Kubiak – nauczyciel WF
Podczas 2-tygodniowych kursów, które odbyły się w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz na Malcie, nauczyciele wzbogacali umiejętności językowe, uczyli się nowych technik metodycznych, rozwijali swe zdolności organizacyjne i interpersonalne, zgłębiali wiedzę kulturową oraz nawiązywali kontakty z nauczycielami z różnych krajów europejskich, aby wymieniać się doświadczeniami i zainicjować późniejszą współpracę.
Intensywny okres działań przygotowawczych minął równie szybko jak Wam, drodzy uczniowie, minęły wakacje. Teraz przystępujemy do realizacji założonych celów, a do nich należą:
- Podniesienie kwalifikacji językowych oraz rozwój osobisty nauczycieli w celu poprawy jakości pracy szkoły pod względem dydaktyki języków obcych.
- Unowocześnienie metodyki nauczania.
- Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania
- Promowanie pozytywnej postawy w kierunku kształcenia i rozwoju poprzez własne doświadczenia w celu zapobiegania przedwczesnego zakończenia edukacji uczniów.
- Zwiększenie europejskiego wymiaru szkoły poprzez kontakt z zagranicznymi partnerami.
- Promowanie różnorodności językowej i kulturowej, oraz kształtowanie otwartej postawy na świat.
- Walka z dyskryminacją, wyrównywanie szans dla uczniów z terenów wiejskich z trudnościami o charakterze społecznym, intelektualnym, emocjonalnym.
- Promowanie zdrowego trybu życia z udziałem języka obcego w ramach działań sportowych.
Liczymy na zaangażowanie z Waszej strony i już nie możemy się doczekać pierwszych rezultatów naszych działań.