• Przyroda jest wieczna, jeśli jest bezpieczna”

Projekt „Przyroda jest wieczna, jeśli jest bezpieczna” polegał na przekazywaniu uczniom wiedzy ekologicznej w praktyczny i namacalny sposób. Chcieliśmy uświadomić dzieciom i młodzieży, że o przyrodę może dbać każdy, nawet podczas codziennych czynności.

Zorganizowaliśmy warsztaty ekologiczno - przyrodnicze, podczas których dzieci pod okiem fachowców mogły uczestniczyć w ciekawych eksperymentach dotyczących wody, sposobów wykorzystywania ekologicznych źródeł energii, metod oszczędzania wody .

Odbył się również  wyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, gdzie uczniowie mieli okazje uczestniczyć w przyrodniczych zabawach edukacyjnych o zwierzętach leśnych, rybach, jak również samodzielnie eksperymentować i wytwarzać energię słoneczną, wiatrową i wodną.

Na terenie szkoły odbyły się również warsztaty, podczas których dzieci poznały jak powstaje smog, jakie są naturalne sposoby oczyszczania  powietrza, jaka jest rola deszczu, wiatru i ukształtowania terenu.

• Projekt dofinansowany w ramach Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO”.

Na terenie szkoły odbyły się również warsztaty, podczas których dzieci poznały jak powstaje smog, jakie są naturalne sposoby oczyszczania powietrza, jaka jest rola deszczu, wiatru i ukształtowania terenu.

Odbył się również wyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, gdzie uczniowie mieli okazje uczestniczyć w przyrodniczych zabawach edukacyjnych o zwierzętach leśnych, rybach, jak również samodzielnie eksperymentować i wytwarzać energię słoneczną, wiatrową i wodną.