• W dniach 18-22 lipca 2022 w ramach projektu Erasmus+ ”Nauczajmy inaczej! - alternatywne metody nauczania jako odpowiedź na szczególne potrzeby uczniów” wzięłam udział w kursie metodycznym dla nauczycieli języka angielskiego w szkockiej szkole Inlingua w Edynburgu.

Miałam okazję spędzić aktywny tydzień w tym pięknym, historycznym mieście i w międzynarodowej grupie nauczycieli pod okiem doświadczonych trenerów doskonaliłam swoje umiejętności językowe oraz rozwijałam warsztat metodyczny.

Oprócz zajęć językowych harmonogram kursu zawierał program społeczny, w ramach którego odwiedziłam istotne dla Szkocji miejsca historyczne oraz zapoznałam się z burzliwą historią tego kraju. Wycieczka autokarowa w góry Highlands pozwoliła mi poznać piękno przyrodnicze tego regionu, a liczne spacery ulicami historycznej części Edynburga dały mi mnóstwo okazji do obcowania z barwną kulturą.

Szkocja pozostawiła ogromny niedosyt w moim sercu, a zrealizowane szkolenie wyposażyło mnie w ogrom nowych umiejętności językowych i narzędzi metodycznych.

Kamila Pestka-Połczynska

Zobacz galerię zdjęć wybierając zdjęcie poniżej