„Polecajka” w naszym pokoju nauczycielskim
Prawie od początku projektu, celem rozwoju umiejętności cyfrowych wśród kadry oraz zintegrowania współpracy nauczycieli zmierzających do wykorzystywania narzędzi TiK w pracy dydaktycznej przygotowałam “Polecajkę” - w pokoju nauczycielskim zawisła plansza, gdzie umieszczono informacje o polecanych stronach, platformach edukacyjnych, stronach internetowych i narzędziach TIK , które wpływają na uatrakcyjnienie zajęć oraz odpowiadają na potrzeby uczniów, w efekcie mobilizują do działania i współpracy. Wciąż przybywa nam ciekawych adresów na planszy. Nie trzeba właściwie dodawać, iz uczniowie czekają na lekcje wykorzystujace nowoczesne technologie i bardzo je lubią:)
„Maxikotylion”
W ramach kształtowanie pozytywnych postaw obywatelskich poprzez aktywizowanie uczniów do udziału w życiu społecznym i politycznym w kwietniu zachęciłam uczniów i ich rodziny do udziału w konkursie "Maxikotylion", którego celem było nie tylko przypomnienie znaczenia symboli narodowych, ale też integrowanie środowiska rówieśniczego oraz propagowanie wspólnych działań rodzinnych (prace konkursowe można było przygotować w kategorii zespół lub rodzina).Najlepsze prace reprezentowały szkołę w etapie wojewódzkim konkursu i nasi uczniowie odnieśli tam sukces:
Pola Zawoluk zdobyła III m. w I kat. wiekowej
Natasza Nastala – również III m w II kat. wiekowej.
Wszyscy uczestnicy etapu szkolnego otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Ponadto kotyliony były piękną dekoracją obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.
„Nasz lepszy świat”
W obszarze rozwoju wiedzy i świadomości ekologicznej oraz walki ze zmianą klimatu włączyłam uczniów do projektu "Nasz lepszy świat", który uzmysłowił im, jak na miarę swoich sił i możliwości mogą walczyć ze zmianą klimatu. Ich świadomość ekologiczna wzrosła dzięki uczestnictwu w zadaniach związanych z realizacją projektu - zorganizowano warsztaty upcyklingu i customizacji odzieży, dzięki czemu ubrania zyskały nowe życie i pokazały uczniom możliwość ograniczenia konsumpcjonizmu, co w efekcie przyczynia się do ochrony środowiska.Z wielu proponowanych materiałów największym wzięciem cieszyły się farby – przy uzyciu sprayów powstały naprawdę ciekawe dzieła:)
27DZIEŃ JĘZYKA EUROPEJSKIEGO
Poprawę znajomości języka angielskiego wśród kadry uzyskano dzięki zorganizowaniu DNIA JĘZYKA OBCEGO. Był to projekt nauczycieli- językowców, który zwrócił uwagę na internacjonalizmy oraz anglicyzmy, poszerzył wiedzę dot. nie tylko języka, ale i kultury krajów europejskich.Projekt przebiegał wieloetapowo: przygotowano wystawę tematyczną “Czego nie wiesz o…”, która z zainteresowaniem oglądali nie tylko uczniowie, ale i pracownicy szkoły. Przeprowadzono wiele gier i zabaw językowych oraz warsztaty kulinarne: “Currywurst” - .sztandarowe niemieckie street food (degustacja dla całej szkoły) oraz “Waffels” - popularne na całym świecie, ale bardzo różnorodne gofry.
27