„Z kamerą wśród zwierząt”

W 2023 r. zrealizowaliśmy projekt pn. „Z kamerą wśród zwierząt”. Działania nastawione były na uwrażliwienie najmłodszych uczniów naszej szkoły na potrzeby zwierząt (wizyta w stadninie konnej i schronisku dla zwierząt). Poprzez wizytę w zoo chcieliśmy przybliżyć dzieciom środowisko życia wielu gatunków zwierząt, wzbogacić ich wiedzę na temat opieki nad zwierzętami. Zależało nam również, aby miały okazje poznać, na czym polega idea wolontariatu i co można zrobić, aby działalność charytatywna przynosiła korzyści bezbronnym zwierzętom.

Zapewniam nauczycielom możliwość rozwoju poprzez szkolenia, warsztaty oraz wspieranie ich w pogłębianiu wiedzy i umiejętności pedagogicznych. Systematycznie monitoruję postępy w realizacji celów poprawy jakości pracy szkoły. To pozwala mi na bieżąco reagować i dostosowywać strategie działania. Regularnie przeprowadzam ewaluację, by ocenić skuteczność wprowadzonych zmian. Na tej podstawie dokonuję dalszych dostosowań i udoskonaleń. Działania te wymagają zdecydowania, zaangażowania i skoordynowanej pracy całej społeczności szkolnej. Kluczem jest ciągłe dążenie do doskonalenia i poprawy jakości procesów edukacyjnych.

• Z kamerą wśród zwierząt

• 09.02.2024 14:54
        • 26 września w ramach projektu edukacyjnego " Z kamerą wśród zwierząt" dofinansowanemu z Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO i Fundację Parasol, uczniowie klas 1-3 mieli okazję zwiedzić dziś Gdański Ogród Zoologiczny. Zwiedzanie rozpoczęli od zajęć "Supermoce wśród zwierząt" prowadzonych przez edukatorki. Dzieci miały okazję poznać ciekawostki z życia dzikich zwierząt, zobaczyć warunki, w których żyją, a także zadawać pytania Pani przewodnik. Po dwugodzinnym spacerze w otoczeniu przyrody, całą grupą wróciliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną.
        • W słupskim schronisku

• 09.02.2024 14:54
        • Wizyta w schronisku to doskonała lekcja empatii i szacunku wobec bezbronnych zwierząt. W słupskim schronisku przebywa mnóstwo psów i kotów, które czekają na właścicieli, chcących z troską i odpowiedzialnością podjąć się opieki nad nimi. Uczniowie klas 0-3 mieli okazję poznać warunki życia bezdomnych kotów i psów. Pracownicy schroniska robią wszystko , aby zapewnić tym zwierzakom bezpieczne życie. Dbają o odpowiednie odżywianie, miejsce do spania, jak również udzielają pomocy medycznej swoim podopiecznym. Wolontariusze natomiast dbają o regularne spacery zwierzaków na świeżym powietrzu. Nasi uczniowie dowiedzieli się także o możliwości adopcji zwierzaka ze schroniska i jakie warunki trzeba spełnić, by stać się pełnoprawnym jego właścicielem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji pomocowej i wsparli różnymi darami słupskie schronisko.
        • Stadnina koni w Duninówku

• 09.02.2024 14:55
        • Chociaż poranek 3 listopada przywitał nas deszczową pogodą, kilkugodzinne zajęcia w stadninie konnej odbyły się bez pogodowych zakłóceń i w przyjemnej atmosferze. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda codzienna opieka nad końmi, gdzie one mieszkają i jak należy je pielęgnować. Z ogromnym zaangażowaniem czesały je, karmiły i dowiadywały się wielu ciekawostek dotyczących ich życia. Był również czas na ognisko z kielbaskami, zabawy z podkową no i gwóźdź programu - przejażdżka konna. Pomimo chłodnej aury dzieci świetnie się bawiły w towarzystwie zwierząt. Czas spędzony w stadninie konnej był niezwykle intensywny i z pewnością bardzo interesujący.
        • Stadnina koni w Duninówku

• 09.02.2024 14:55
        • Przed nami kilka godzin ciekawych zajęć w otoczeniu koni i jesiennej przyrody. Przejażdżka konna, ognisko z kiełbaskami, a przede wszystkim aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, to doskonała forma edukacji i rozrywki jednocześnie. Już wkrótce najmłodsi uczniowie naszej szkoły będą mogli skorzystać ze wszystkich wspomnianych atrakcji w stadninie konnej w Duninówku. Wyjazd już 3 listopada. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas 0-3.
        • "Supermoce wśród zwierząt"

• 09.02.2024 14:55
        • Już w przyszły wtorek (26 września) uczniowie klas 1-3 będą mieli możliwość osobistego spotkania ze zwierzętami, zamieszkującymi gdańskie zoo. Mamy nadzieję, że dzieci wzbogacą swoją wiedzę na temat różnych gatunków zwierząt, a także poznają warunki ich życia. Uczniowie wezmą też udział w zajęciach edukacyjnych "Supermoce wśród zwierząt". Liczymy na sporą dawkę emocji.
          Koordynator projektu M. Jedlińska