• Teacher training courses

W ramach programu Erasmus Plus Nauczajmy inaczej! - alternatywne metody nauczania jako odpowiedź na szczególne potrzeby uczniów” uczestniczyłem w dwóch szkoleniach w stolicy Irlandii, Dublinie.

Pierwsze z nich dotyczyło nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, gdzie pod bacznym okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, doskonaliłem swój warsztat pracy nauczyciela.

Drugie szkolenie dotyczyło kultury, literatury, tradycji oraz historii tej niepozornej na mapie wyspy, która jest domem ludzi dumnych ze swojego pochodzenia, cieszących się wolnością i przynależnością do Unii Europejskiej.

Po czternastu dniach spędzonych w Dublinie i okolicach, w ramach szkoleń, poznałem miejsca takie jak: Kilmainham Gaol, The Jeanie Johnston, GPO Museum, Glendalough, Library of Trinity College i wiele innych, które pozostały w mojej pamięci i sprawiają,

że Irlandia jest numerem jeden na liście moich przyszłych zagranicznych wizyt.

Ryszard Kryński