• Przedszkole zostało stworzone z myślą o potrzebach najmłodszych uczniów oraz ich rodziców, aby zapewnić im dogodne warunki nauki i opieki. Nasz punkt przedszkolny oferuje atrakcyjne i bezpieczne miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności społeczne, emocjonalne i edukacyjne. Wyposażenie zostało starannie dostosowane do potrzeb dzieci, zapewniając przyjazne i stymulujące środowisko. Wyspecjalizowana kadra dba o wszechstronny rozwój maluchów, integrując naukę z zabawą i kreatywnością. Nowo zatrudnione - nauczycielka przedszkola oraz pomoc nauczyciela - zostały przeszkolone w ramach kursów: „ Metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherbone”, „Skuteczny nauczyciel według Thomasa Gordona”, „Komunikacja bez przemocy”, „Nauka języka angielskiego poprzez zabawę”. Rodzice mogą być spokojni, mając pewność, że ich dzieci są pod opieką kompetentnych profesjonalistów. W ramach projektu „Wyrównać szanse” zostały stworzone również sale do terapii integracji sensorycznej, do zajęć terapeutycznych oraz niezbędne zaplecze socjalne. Na terenie szkoły został zamontowany także zbiornik przeciwpożarowy.

Czas trwania –  lata 2020-2022

Działanie 3.1 EDUKACJA PRZEDSZKOLNA

Celem projektu było podniesienie jakości pracy w szkole, utworzenie Punktu Przedszkolnego.

Pozyskane fundusze na realizację projektu – 799 245,63 zł

Główne działania  zrealizowane w projekcie to:

1. prace adaptacyjno-remontowe w Szkole Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Starkowie:
        • utworzenie sali edukacyjnej
        • zaplecza sanitarnego dla dzieci oraz personeluobsługowego punktu przedszkolnego
        • szatni dla przedszkolaków
        • sali sensorycznej
        • sali do zajęć rewalidacyjnych
        • pomieszczenia dodatkowe służącego do przechowywania pomocy dydaktycznych i zabawek
        1. zakupienie mebli,
        2. wyposażenia łazienek,
        3. zakupienie nowoczesnych pomocy dydaktyczno-multimedialnych, zabawek,
        4. zatrudnienie kadry pedagogicznej i obsługowej do punktu przedszkolnego
        5. przeprowadzenie zajęć dodatkowych dla przedszkolaków, których celem było zwiększenie szans edukacyjnych dzieci. Zajęcia były innowacyjne, rozwijające kompetencje kluczowe.
        6. Przeszkolenie kadry pedagogicznej
        1. Metoda ruch rozwijającego Weroniki Sherbone
        2. Skuteczny nauczyciel według Thomasa Gordona
        3. Komunikacja bez przemocy
        4. Nauka języka angielskiego przez zabawę.

Projekt powstał w odpowiedzi na problem braku miejsc przedszkolnych w gminie Trzebielino w miejscowości Starkowo, gdzie położona jest nasza szkoła. Dzieci w wieku przedszkolnym były dowożone do punktu przedszkolnego w Suchorzu lub Trzebielinie. Jednak 70% dzieci w wieku 3-5 nie uczęszczała do przedszkola pozostając w domu pod opieka babci lub mamy, która nie mogła podjąć pracy wobec braku możliwości pozostawienia dziecka w przedszkolu, gdy będzie w pracy. Potrzeba utworzenia dodatkowych miejsc przedszkolnych w naszej placówce została zapisana w Strategii Rozwoju Gminy Trzebielino na lata 2016-2025.Szczegóły dotyczące tego problemu zawiera” Portal  polskawliczbach.pl Strategia Rozwoju Gminy Trzebielino na lata 2016-2025.Dane PUP Bytów, 1.2021.Rekomendacje IOK.Raport o stanie Gminy Trzebielino za 2019rok.