• Warsztaty przyrodnicze na terenie szkoły

W dniach 28 i 29 września  w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty przyrodnicze prowadzone przez inżyniera z Łodzi. W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas 0-3 i 4 - 8. Tematyka warsztatów oscylowała wokół wody, ale nie tylko. Prowadzący przeprowadzał eksperymenty z wykorzystaniem roztworow chemicznych, wody, prądu a nawet kosmetyków i owoców. Różnego rodzaju doświadczenia chemiczne i fizyczne wzbudzały w uczniach mnóstwo emocji a niekiedy ich przebieg i efekt wprawiał w osłupienie. Warsztaty przeprowadzane były z podziałem na poszczególne klasy, dzięki temu poziom treści był dostososwany do wieku odbiorców.Wszyscy uczestnicy zakończyli warszaty z dużą dawką pozytywnych doświadczeń.

Warsztaty przyrodnicze dofinansowane w ramach Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO”.

• Warsztaty ekologiczne w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

• 19 września 2022 r. uczniowie klas 1-3 zagościli w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Podczas zajęć dzieci miały okazję doświadczyć jak działają odnawialne źródła energii i poznać ciekawostki z życia leśnych zwierząt. Najmłodszym uczestnikom wycieczki najbardziej przypadły do gustu wielkie akwaria z różnymi gatunkami ryb. Chętni mogli też wykonać masaż serca z użyciem fantomu a także odgadywać dźwięki lasu. Nie było rekwizytu, który uszedłby uwadze najmłodszym uczestnikom wycieczki. Po krótkim posiłku wszyscy uczniowie wraz z opiekunami wrócili na teren szkoły.

Warsztaty ekologiczne dofinansowane w ramach Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO”.