• Tajemniczy świat zmysłów

W 2021 r. zrealizowaliśmy projekt pn. „Tajemniczy świat zmysłów”. W ramach działń projektowych zorganizowaliśmy warsztaty sensoplastyczne i czekoladowe, a także zajęcia z programowania i konstruowania własnych robotów i budowli. Przeprowadziliśmy również warsztaty tworzenia świec żelowych i mydełek zapachowych. Przenieśliśmy dzieci w kosmiczny świat mobilnego planetarium.

• Projekt dofinansowany w ramach Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO”.

Celem projektu „Tajemniczy świat zmysłów” było podejmowanie przez nas działań wielozmysłowych, wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży. Chcieliśmy dostarczyć uczniom różnorodnych form ekspresji twórczej i wspierać ich dziecięcą kreatywność, pobudzać wyobraźnię dzieci, uczyć konstruktywnego i logicznego myślenia. Naszym celem było również zaangażować do działania wszystkie zmysły najmłodszych dzieci, a także wprowadzić uczniów w inspirujący sposób, w szeroki świat wiedzy.

Włączyliśmy w proces nauczania jak najwięcej elementów poruszających wszystkie zmysły naszych podopiecznych.

W ramach projektu zorganizowaliśmy:

Warsztaty z czekolady

Zajęcia z konstruowania różnych budowli przy użyciu klocków

Zajęcia sensoplastyczne przy użyciu naturalnych produktów np. masa papierowa, masa solna, galaretki, kasze itp.