Aktualności

          • Dni Trzebielina

          • Dni Trzebielina, 20 czerwca 2026 r.

             

            Oto krótka relacja z występów naszych niesamowitych uczniów podczas Dni Trzebielina.

            🎤 Młodsza grupa z klasy III (Michalina Pokorska, Hanna Surowik, Pola Chwarzyńska oraz Jakub Kamiński) oczarowała wszystkich pięknym śpiewem.

            💃🕺 Starsza ekipa z klas V, VI i VII porwała publiczność do tańca w rytm kaszubskich klasyków – kowala, szewca i „Wele wele wetki”. Na scenie dali z siebie wszystko: Adrianna Kula, Liliana Kula, Anna Formela, Nel Maniak, Martyna Wrycza, Kalina Wyka, Małgorzata Góral, Antonia Czapiewska, Sedat Gönen, Jan Góral, Michał Lew Kiedrowski oraz Miron Jereczek.

            ​Gratulacje dla wszystkich wykonawców za podtrzymywanie pięknych tradycji i świetną energię na scenie!

            Uczniów do występu przygotowały Panie: Anna Kowalczyk i Andżelika Stawicka.

            Dziewczęta z klasy III podczas Dni Trzebielina zaprezentowały na scenie utwór Sylwii Grzeszczak „Och i ach”.

            Przed publicznością wystąpiły:

            ​Hania Surowik,

            ​Milena Skwierawska,

            ​Pola Chwarzyńska,

            ​Michalina Pokorska.

            Uczennice do występu przygotował Pan Mariusz Bartczak.

            Zapraszamy do obejrzejrzenia kolejnej relacji z występów naszych uczniów podczas tegorocznych Dni Trzebielina.

            🎤 Tym razem uczniowie z klasy III wykonali na scenie pełen wzruszeń utwór Violetty Villas – „List do mamy”.

            Wystąpili dla Państwa:

            ​Hanna Surowik,

            ​Milena Skwierawska,

            ​Pola Chwarzyńska,

            ​Michalina Pokorska,

            ​Jakub Kamiński,

            ​Jakub Czapiewski.

            ​Gratulujemy dzieciom udanego i nastrojowego występu.🌹

            Do występu uczniów przygotowała Pani Katarzyna Wirkus.

            Na scenie podczas tegorocznych Dni Trzebielina zaprezentowały się także uczennice klas VII i VIII, które wykonały dynamiczny taniec kowbojski do znanego utworu „Cotton Eye Joe” zespołu Rednex.

            ​W układzie tanecznym wystąpiły:

            ​Lena Jandernal,

            ​Nadia Kotłowska,

            ​Oliwia Rubin,

            ​Dominika Sabisch,

            ​Antonia Czapiewska.

            ​Dziękujemy dziewczętom za zaangażowanie i udany, pełen energii pokaz.

            Na scenie podczas Dni Trzebielina zaprezentowała się także nasza najmłodsza wokalistka, uczennica klasy II – Hanna Powarzyńska, która wykonała utwór z repertuaru Bletki pt. „Dwa dni”.

            ​Gratulujemy Hani odwagi, a mamie dziękujemy za przygotowanie córki do występu.

          • Nowy „Orlik” w Starkowie oficjalnie otwarty! Historyczny dzień dla szkoły 🥳

          • Nowy kompleks sportowy w Starkowie oficjalnie otwarty! 🥳

            Dzisiejszy dzień przejdzie do historii Szkoły Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Starkowie oraz całej naszej lokalnej społeczności! 15 czerwca 2026 roku dokonano uroczystego otwarcia nowego kompleksu sportowego, wybudowanego w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2024”.

            Uroczystość otworzył pan Mariusz Bartczak, który poprowadził ceremoniał wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pani Anna Kowalczyk powitała wyjątkowych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. 

            Na naszej uroczystości pojawili się:

                • Pan Zbigniew Konwiński – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

                • Pan Leszek Waszkiewicz – Starosta Bytowski,

                • Pan Aleksander Szopa – Wicestarosta Bytowski,

                • Pan Wojciech Duda – Radny Powiatu Bytowskiego,

                • Ksiądz Włodzimierz Malinowski – Proboszcz parafii pw. św. Jana Bosko w Suchorzu,

                • Pan Daniel Chwarzyński – Wójt Gminy Trzebielino,

                • Pan Piotr Jażdżewski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Trzebielino,

                • Pani Grażyna Bodnar – Sekretarz Gminy Trzebielino,

                • Pani Mariola Skwierawska – Skarbnik Gminy Trzebielino,

                • Radni Rady Gminy Trzebielino: Pani Teresa Gawlik, Pani Wioleta Zawoluk, Pani Paulina Bereza, Pani Ewa Kozieł, Pani Magdalena Maziarz, Pani Ewa Wilma-Guzowska, Pan Marcin Łukasiewicz, Pan Dariusz Synakowski,

                • Pan Jarosław Garbicz – Wójt Gminy Borzytuchom,

                • Pan Marek Cichosz – Wójt Gminy Lipnica (wraz ze współpracownikami),

                • Pani Agnieszka Ringwelska – Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego w UM w Miastku,

                • Pan Mateusz Kloskowski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Rozwoju Społecznego w UM w Miastku,

                • Pan Piotr Jachyra – Inspektor Nadzoru Inwestorskiego,

                • Pan Konrad Rudziński – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzebielino,

                • Pani Małgorzata Zacholska – Dyrektor SP w Trzebielinie,

                • Pani Katarzyna Orbik-Balcerzak – Dyrektor SP w Suchorzu,

                • Pani Marta Sikora-Powarzyńska – Dyrektor Biblioteki - Gminnego Centrum Kultury w Trzebielinie,

                • Pan Arkadiusz Kukliński – Kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Trzebielinie,

              • Sołtysi: Pani Danuta Myma (Sołectwo Starkowo), Pani Danuta Kropielnicka (Sołectwo Trzebielino), Pani Halina Drobińska (Sołectwo Miszewo), Pani Janina Marcula-Kamińska (Sołectwo Dolno),

              • Przedstawiciele PKS Bytów: Pan Zdzisław Piskorski (Prezes), Pan Krzysztof Zwara (Kierownik Działu Przewozów), Pani Alicja Jasiulewicz (Pracownik administracji),

                • Pan Janusz Siluta – Przedstawiciel Lang Team i Czesława Langa,

                • Pan Antoni Dydyna – Prezes Gminnego Klubu Sportowego Diament Trzebielino,

                • Pan Michał Szyjka – Prezes Klubu Sportowego Burza Poborowo.

            Ciepło powitani zostali również nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz najważniejsi użytkownicy nowego obiektu – nasi uczniowie i przedszkolaki.

            Po wyprowadzeniu sztandaru nadszedł czas na przemówienia gospodarzy i gości. Jako pierwsza głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starkowie - Pani Beata Kiedrowska. Następnie przemawiali Wójt Gminy Trzebielino - Pan Daniel Chwarzyński oraz Poseł na Sejm RP - Pan Zbigniew Konwiński. O duchową opiekę i bezpieczne użytkowanie obiektu zadbał ks. proboszcz Włodzimierz Malinowski, udzielając wszystkim uroczystego błogosławieństwa.

            Podczas ceremonii pan Mariusz Bartczak odczytał również specjalny list z gratulacjami, który na ręce społeczności szkolnej przesłał Minister Sportu i Turystyki, Pan Jakub Rutnicki. 

            Otwarcie nowego kompleksu sportowego to wspaniała okazja do świętowania, dlatego goście nie przybyli z pustymi rękami! Piękne prezenty (głównie sprzęt sportowy, który posłuży naszym uczniom) na ręce Pani Dyrektor przekazali:

            🎁 Wspólnie: Pan Leszek Waszkiewicz (Starosta), Pan Aleksander Szopa (Wicestarosta) oraz Pan Wojciech Duda (Radny Powiatu),

            🎁 Pan Daniel Chwarzyński (Wójt Gminy Trzebielino),

            🎁 Pan Jarosław Garbicz (Wójt Gminy Borzytuchom),

            🎁 Pan Mateusz Kloskowski (Dyrektor Wydziału Edukacji i Rozwoju Społecznego w UM w Miastku),

            🎁 Pan Konrad Rudziński (Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzebielino),

            🎁 Pani Małgorzata Zacholska (Dyrektor SP w Trzebielinie),

            🎁 Pani Katarzyna Orbik-Balcerzak (Dyrektor SP w Suchorzu),

            🎁 Pani Danuta Myma (Sołtys Sołectwa Starkowo),

            🎁 Pan Zdzisław Piskorski (Prezes PKS Bytów),

            🎁 Pan Janusz Siluta (Przedstawiciel Lang Team i Czesława Langa).

            Mimo deszczu, tradycji musiało stać się zadość. Zaproszeni goście udali się na plac przy nowym Orliku, by dokonać oficjalnego otwarcia obiektu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:

                • Pan Zbigniew Konwiński – Poseł na Sejm RP,

                • Pan Leszek Waszkiewicz – Starosta Powiatu Bytowskiego,

                • Pan Daniel Chwarzyński – Wójt Gminy Trzebielino,

                • Pani Beata Kiedrowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starkowie,

                • Maciej Kmiecik – przedstawiciel społeczności uczniowskiej.

            Część oficjalną zamknęło wystąpienie nauczyciela wychowania fizycznego, pana Tomasza Kubiaka, który przekazał uczniom i wszystkim przyszłym użytkownikom Orlika cenną lekcję o wytrwałości, systematycznej pracy i wierze we własne możliwości.

            Prawdziwą wisienką na torcie były występy artystyczno-sportowe naszych podopiecznych:

            • Grupa przedszkolna „Tygryski” rozgrzała nas układem „Hip-hopowe wariacje”.

            • Dziewczynki z klasy piątej zaprezentowały nowoczesny układ taneczny do utworu Justina Biebera.

            • Dziewczęta z klasy drugiej zatańczyły do megahitu „Italodisco” zespołu The Kolors.

            • Spektakularny pokaz gimnastyczno-akrobatyczny w wykonaniu uczennic klas 5 i 6 oraz pana Tomasza Kubiaka zebrał w pełni zasłużone, gromkie brawa i stał się jedną z głównych atrakcji dzisiejszego święta. 

            Po pięknych pokazach artystycznych uczniowie wrócili z wychowawcami do klas, a nasi goście udali się na poczęstunek i kuluarowe rozmowy.  

            Dziękujemy z całego serca wszystkim zaangażowanym w powstanie obiektu oraz każdemu, kto świętował dziś razem z nami!

          • Gabriela Kuligowska podwójną mistrzynią województwa!

          • Mistrzowska forma naszej uczennicy! 🥋

            Mamy powody do wielkiej dumy! Uczennica klasy VIII, Gabriela Kuligowska, udowodniła, że ciężka praca i pasja przynoszą wspaniałe efekty.

            Podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Taekwondo Olimpijskim 2026 Gabrysia pokazała niesamowitą klasę, zdobywając dwa złote medale! 🥇🥇

            Gabrysia na co dzień szlifuje swoje umiejętności na zajęciach taekwondo w Uczniowskim Klubie Sportowym Tygrys Kołczygłowy. Jej pasja i determinacja są dla nas wszystkich ogromną inspiracją.

            Gabrysiu, gratulujemy Ci ogromnego sukcesu. Trzymamy kciuki za Twoje dalsze sportowe osiągnięcia! 🏆👏

          • Uczennica naszej szkoły na scenie Nowego Teatru w Słupsku

          • Uczennica klasy VIII na scenie Nowego Teatru w Słupsku 🎭

            Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica klasy 8, Nadia Kotłowska, wzięła udział w wyjątkowym projekcie artystycznym. Od marca Nadia pilnie uczestniczyła w wymagających warsztatach zorganizowanych przez Młodzieżową Grupę Teatralną.

            Finałem tej ciężkiej pracy była premiera spektaklu „POV: masz 12 lat i prze****ne” w reżyserii Julity Koper i Kuby Mielewczyka. Pokazy premierowe odbyły się 31 maja oraz 1 czerwca na profesjonalnej scenie Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku!

            Spektakl to mocny, poruszający i niezwykle realny głos młodego pokolenia o ich problemach, relacjach i szkolnej rzeczywistości. Pokazał świat z perspektywy nastolatków – bez koloryzowania, szczerze i głęboko.

            Nadio, ogromne gratulacje! Trzymamy mocno kciuki za Twoją dalszą karierę aktorską i kolejne wspaniałe role!

          • Wycieczka do kina

          • 17 czerwca 2026 r. dzieci z przedszkola, klasy I i klasy II uczestniczyły w wyjeździe do kina. 🎥

            Po seansie filmowym czekała na nich kolejna atrakcja – aktywnie spędzony czas w Sali Zabaw, gdzie mogły wspólnie bawić się i integrować. 🛝🥳

            Wyjazd został częściowo sfinansowany w ramach nagrody zdobytej w akcji „Góra Grosza”. 🏆🪙

            Był to ostatni wspólny wyjazd przed rozpoczęciem wakacji.🏖️

            Dzieci spędziły ten dzień w radosnej atmosferze, pełnej uśmiechu, zabawy i niezapomnianych wrażeń. 🤩

          • Gra terenowa.

          • 🌿 🐾 Las, zagadki, integracja zespołów klasowych i niezwykła przygoda – tak wyglądał wtorek 09.06.2026r klas VI - VII  

            Młodzież zamieniła się w prawdziwych tropicieli i ruszyli na poszukiwanie śladów dzikiej przyrody. 🔍✨  

            Podczas gry terenowej:

            🔹Rozwiązywali przyrodnicze zagadki, szereg zadań logicznych jak i sprawnościowych np. przejście przez strumień, wąwóz, poszukiwanie skrytek, a także w czasie całej zabawy, nabierali umiejętności obsługi mapy, kompasu, pokonywali swoje słabości - strzelali z łuku i broni do paintball.

            Rozpoznawali tropy i ślady zwierząt.

            🔹 Odkrywali tajemnice natury przez „doświadczanie na żywo inaczej"

             

            coolturka.eu bardzo dziękujemy 💚 za wyjątkowy dzień, jak zawsze perfekcyjnie 👌

            Czy jesteśmy zmęczeni? Tak!  

            Czy zadowoleni? TAAAK! 😍  

            A jeśli kogoś zainspirowało tropienie śladów dzikiej natury, koniecznie wybierzcie się do lasu – przyroda skrywa mnóstwo tajemnic! 🌿👣✨

          • Ognisko 🔥

          • Wczorajsze rodzinne ognisko 🔥 klasy VI było świetną okazją do wspólnej integracji, rozmów i dobrej zabawy.  

            Przy pieczeniu kiełbasek 🥓 i wspólnych grach  spędziliśmy czas w 🎲 świetnej atmosferze. 😍

            Spotkanie po raz kolejny pokazało, że integracja ma ogromną wartość - wystarczy odrobina otwartości i chęci, by stworzyć coś wyjątkowego. ❤️

            Wspólnie spędzony czas, uśmiechy, serdeczne rozmowy zostaną z nami na długo tworząc wiele niezapomnianych wspomnień. 🥰

            Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą energię! 🤩

          • Dzień Dziecka 2026. Letnie igrzyska sportowe – happening profilaktyczny

          • Na boisku MDM w Trzebielinie spotkaliśmy się w czwartek, 28 maja 2026 r.

            Heppening z okazji Dnia Dziecka odbywał się pod hasłem:

            „Gwizdek startu, serce gra,

            sport wygrywa, nałóg – pa!”

            Wszyscy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazie Służb Mundurowych (policja, straż pożarna)

            Chętnie odwiedzali też stanowiska m.in.

            - stanowisko edukacyjno-promocyjne Nadleśnictwa Trzebielino,

            - malowanie twarzy,

            - zaplatanie kolorowych warkoczyków,

            - dmuchane zjeżdżalnie i plac zabaw, 

            - wata cukrowa i popcorn a nawet gofry!

            Odbywały zabawy animacyjne dla dzieci „Pompalina”. Ochoczo uczestniczyły w nich szczególnie dzieci młodsze, m.in. nasze przedszkolaki.

            Dla klas 7 i 8 została przygotowana gra terenowa. Na poszczególnych stacjach uczniowie rozwiązywali zadania związane z historią regionu.

            Klasy 4-6 uczestniczyły w torze przeszkód. Tą konkurencję wygrała szkoła podstawowa w Starkowie. GRATULACJE!

            Jak co roku, odbył się mecz: samorządowcy kontra uczniowie. Wynik meczu – remis – 1:1.

            Na boisku były ustawione różne inne stacje do zadań sportowych. Uczniowie z chęcią zaliczali te stacje zdobywając punkty potwierdzone pieczęciami. Gdy ktoś zdobył komplet pieczątek, to udawał się po odbiór nagrody.

            Spośród wszystkich szkół uczestniczących w happeningu, najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach zdobyli uczniowie Naszej szkoły. Za to, po raz drugi otrzymali Puchar Przechodni Wójta Gminy Trzebielino.

            Gratulacje!

            Prezes Firmy Carry Pet Food ufundował dla każdej ze szkół piłki do: kosza, siatkówki, piłki nożnej.

            Dziękujemy bardzo!     

            Dzieci otrzymały prowiant, wodę oraz lody.

            Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom za przygotowanie i zorganizowanie Dnia Dziecka dla Naszych uczniów.  

          • 🎉 Dzień Rodziny w naszym przedszkolu ❤️

          • 🎉 Dzień Rodziny w naszym przedszkolu ❤️

            W piątek, 29 maja 2026 r., wspólnie świętowaliśmy Dzień Rodziny. Był to wyjątkowy czas pełen radości, wzruszeń i wspólnej zabawy.

            Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały przygotowane występy artystyczne, a następnie wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Po części oficjalnej wszyscy mogli spędzić czas przy wspólnym stole, delektując się przygotowanym poczęstunkiem i ciesząc się rodzinną atmosferą.

            Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – wielką radość sprawiły dzieciom dmuchane zjeżdżalnie, na których mogły aktywnie i beztrosko się bawić.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Angeliki Deji za przepiękną rodzinną sesję zdjęciową, która pozwoli zachować te piękne chwile na dłużej.

            Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i stworzenie niezapomnianych wspomnień! ❤️

          • Podsumowanie ogólnopolskiej XXVI edycji "Góra Grosza" 🪙 

          • Dzisiaj w naszej szkole odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej XXVI edycji "Góra Grosza" 🪙, która została przeprowadzona na rzecz dzieci, które nie wychowują się we własnej rodzinie.

            Gratulujemy 👏 i dziękujemy ❤️ całej społeczności szkolnej.

            Do zobaczenia za rok! 😉

          • III WOJEWÓDZKI KONKURS MAXIKOTYLION

          • Dziś laureaci III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MAXIKOTYLION odebrali nagrody. Przypomnijmy: Pola Zawoluk zdobyła w tymże konkursie II miejsce, a Marcel Złośnik, Antonina Czapiewska, Szymon Przybylski i Konrad Jażdżewski - wyróżnienia💪💪💪

          • Rajd w Barwach Narodowych w Miastku

          • Dnia 30.04.2026r uczniowie klas IV, V i VI z naszej szkoły wspólnie ze Społecznością Miastecką wzięli udział w Rajdzie w Barwach Narodowych 🇵🇱, którego celem było upamiętnienie wydarzeń historycznych z 1791 roku, uświadomienie ważności świąt narodowych oraz integracja uczniów 🤍❤️

            Barwny korowód 🇵🇱 organizowany przez Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miastku zatrzymał się m.in. przed Pomnikiem Narodu Polskiego, a zakończył się na boisku SP nr 1 wręczeniem 📚 nagród i dyplomów.

            Nasi uczniowie: 

            - Marcel Złośnik z klasy IV 

            - Małgorzata Góral, Adrianna Kula, Nel Maniak z klasy V

            - Jakub Foszmańczyk z klasy VI 

            otrzymali nagrody 📚 za najciekawszy ubiór w barwach narodowych 🇵🇱

            Wszystkim serdecznie gratulujemy! 👏

            Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miastku dziękujemy za zaproszenie ❤️

          • Apel z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Był to czas wspólnej refleksji nad historią i okazja do zamanifestowania naszego patriotyzmu.

            Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem - po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy.

            W dalszej części mogliśmy podziwiać talenty naszych uczniów:

            Recytatorzy (Wiktor Sokal, Antoni Wrycza, Natasza Nastała, Miron Jereczek, Konrad Formela, Martyna Wrycza, Antonia Czapiewska) przybliżyli nam najważniejsze wydarzenia z 1791 roku poprzez wymowne wiersze.

            Uczennice klasy 3 (Hanna Surowik, Pola Chwarzyńska, Michalina Pokorska, Milena Skwierawska) uświetniły apel pięknym wykonaniem pieśni „Witaj, majowa jutrzenko”.

            Wiele emocji wzbudził występ uczennic klasy 5 (Anny Formeli, Małgorzaty Góral, Adrianny Kuli, Liliany Kuli, Nel Maniak, Martyny Wryczy, Kaliny Wyki oraz Antonii Czapiewskiej z kl. 7), które zaprezentowały widowiskowy układ choreograficzny z biało-czerwonymi flagami.

            Po zakończeniu szkolnej uroczystości uczniowie klas 4-6 wyruszyli do Miastka. Tam, jako reprezentacja naszej placówki, wzięli udział w oficjalnym pochodzie, świętując razem z mieszkańcami regionu.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie tej pięknej uroczystości!

          • WYWIADÓWKA

          • Dyrekcja oraz grono pedagogiczne zapraszają na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się w dniu 05.05.2026r o godzinie 16.30.

            Tematem będzie omówienie ocen i zachowania uczniów.

            Serdecznie zapraszamy!

          • „Góra Grosza”

          • Szkolny Wolontariat 🤝 w akcji..

            Policzyli.. posegregowali.. popakowali.. 🪙 drobne monety, które były zbierane podczas ogólnopolskiej akcji XXVI edycji „Góra Grosza” 💰 w Naszej Szkole.

            Zbiórka trwała od 01.11.2025r do 31.03.2026r.

            Wszystkie pieniądze trafiły do Urzędu Pocztowego, skąd zostały wysłane 📦 do Towarzystwa Nasz Dom.

            Wspólnie udało Nam się uzbierać: 57,089kg w przeliczeniu na złotówki 882,38zł!!👏

            Ogłoszenie wyników🥇🥈🥉w poszczególnych klasach .. wkrótce 😉

          • Targi Edukacyjne

          • 📆 Dnia 23 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Targach Edukacyjnych w Słupsku.W hali "Gryfia" szkoły ponadpodstawowe ze Słupska przygotowały atrakcyjne stoiska, prezentując swoją ofertę edukacyjną, 🎓 osiągnięcia uczniów, realizowane projekty.Była to doskonała okazja dla ósmoklasistów do zdobycia rzetelnych informacji na temat oferty kształcenia oraz świadomego podjęcia decyzji dotyczącej dalszej edukacji. 📚

          • Życzenia Wielkanocne!

          • Z okazji Świąt Wielkanocnych 🐰🐣 składamy najserdeczniejsze życzenia pełne radości, spokoju i nadziei. ☘️ 

            Niech ten wyjątkowy czas przyniesie wiele uśmiechu, ciepła i wspólnych chwil w gronie najbliższych. ❤️

            Niech niebieski 💙 zajączek 🐰 przypomina nam, jak ważne są empatia, akceptacja i zrozumienie – wartości szczególnie bliskie idei Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. 🧩

            Życzymy, aby każdy dzień był pełen życzliwości, otwartości na drugiego człowieka oraz dostrzegania piękna w różnorodności.🥰

            Wesołych Świąt Wielkanocnych – pełnych miłości, nadziei i wzajemnego wsparcia! 💙🐰

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 🩵💙

          •  

            📅 01.04 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień 🩵💙 Świadomości Autyzmu, który przypada 02.04. 

            Był to dzień pełen refleksji, empatii oraz działań mających na celu zwiększenie wiedzy i zrozumienia dla osób w spektrum autyzmu. 😍🧩

            Z tej okazji klasy I–V wyjechały do kina 🎥 na film pt. „David”. 

            ▪️Film był animowaną opowieścią inspirowaną historią biblijną o młodym pasterzu, który dzięki odwadze, wierze i determinacji pokonuje przeciwności losu, w tym słynnego Goliata, i dojrzewa do roli odpowiedzialnego przywódcy. 

            Historia ukazywała, że prawdziwa siła nie tkwi w sile fizycznej, lecz w charakterze, wytrwałości i umiejętności radzenia sobie z własnymi słabościami oraz emocjami. 

            ▪️Podkreślał również, że każdy człowiek ma swojego „Goliata”, czyli trudności i wyzwania, z którymi musi się zmierzyć.

            ▪️Przesłanie można odnieść do codziennych doświadczeń dzieci w spektrum autyzmu. 🧩Tak jak bohater mierzył się z różnymi przeciwnościami, tak dzieci z autyzmem często zmagają się z trudnościami w komunikacji, relacjach społecznych czy radzeniu sobie z emocjami i bodźcami z otoczenia. 

            ▪️Uczył, że dzięki wsparciu, zrozumieniu oraz własnej determinacji można pokonywać trudności i rozwijać swoje mocne strony. 

            ▪️Pokazał także, jak ważne jest, aby dostrzegać w każdym człowieku jego potencjał i okazywać mu akceptację.

            Pozostali uczniowie wzięli udział w marszu zorganizowanym z tej okazji. 🩵🧩💙

            Dzieci miały ze sobą niebieskie baloniki 🎈 oraz przypinki, wyrażając w ten sposób solidarność i jedność z osobami w spektrum autyzmu. 

            Kolor niebieski – symbol spokoju, zrozumienia i wsparcia – dominował tego dnia w całej szkole. 🩵💙

            Na korytarzu szkolnym można było zatrzymać się przy specjalnie przygotowanej gazetce, która zawierała cenne informacje na temat autyzmu. 🧩 

            Uczniowie mogli dowiedzieć się, czym jest autyzm, jakie są jego objawy oraz jak można wspierać osoby w spektrum w codziennym życiu. 

            To był wyjątkowy dzień, który przypomniał nam wszystkim, jak ważne są empatia, akceptacja i budowanie świata, w którym każdy czuje się ważny i zrozumiany. 🥰

            Pozostali uczniowie wzięli udział w marszu zorganizowanym z tej okazji. 🩵🧩💙

            Dzieci miały ze sobą niebieskie baloniki 🎈 oraz przypinki, wyrażając w ten sposób solidarność i jedność z osobami w spektrum autyzmu. 

            Kolor niebieski – symbol spokoju, zrozumienia i wsparcia – dominował tego dnia w całej szkole. 🩵💙

            Na korytarzu szkolnym można było zatrzymać się przy specjalnie przygotowanej gazetce, która zawierała cenne informacje na temat autyzmu. 🧩 

            Uczniowie mogli dowiedzieć się, czym jest autyzm, jakie są jego objawy oraz jak można wspierać osoby w spektrum w codziennym życiu. 

            To był wyjątkowy dzień, który przypomniał nam wszystkim, jak ważne są empatia, akceptacja i budowanie świata, w którym każdy czuje się ważny i zrozumiany. 🥰

          • Spotkanie dla uczniów klasy 7 i 8

          • 30 marca 2026r. w naszej szkole odbyło się  spotkanie dla uczniów klasy 7 i 8. 

            Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego pan Dariusz Glazik na podstawie bardzo interesującej, ciekawej prezentacji przedstawiĺ uczniom ofertę kształcenia 🎓 w szkołach ponadpodstawowych powiatu bytowskiego 📚 Gościliśmy również pana Marcina Pacyno przedstawiciela Centrum Kształcenia Zawodowego, który zaprezentował uczniom 📹 kamerę termowizyjną oraz inne przedmioty, które są wykorzystywane w różnych technicznych zawodach.       

            Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie. ❤️

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Starkowie, ul. Starkowo 10
      • tel./fax (059)8580077
      • Szkoła Podstawowa Im. Zjednoczonej Europy w Starkowie

        ul. Starkowo 10, 77-235 Trzebielino
        Poland
      • Inspektor Danych Osobowych
        infotech.rodo@gmail.com
      • Adres esp: /spstarkowo/SkrytkaESP
      • e-Doręczenia: AE:PL-29108-32348-ACVFA-11
    • Logowanie