- ERASMUS+
- The European Cross Country Running
- Hansel and Gretel
- Światowy Dzień Zwierząt - Tiertage - Animal day
- Meeting For Footbal Lovers
- Fruity School Musical
- Lekcja języka angielskiego online
- TALENT SHOW
- Europejskie biegi przełajowe
- Dzień Życzliwości i Pozdrowień
- Wirtualna podróż do Wielkiej Brytanii
- Warsztaty fotograficzne
- Happy Day With Santa Claus
- Erazmus + z Jasiem i Małgosią
- Qr-kodem w Wielkiej Brytanii
- Święta Bożego Narodzenia w języku angielskim
- Historia, kultura i tradycje Irlandii
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa w Starkowie została beneficjentem programu Erasmus+ po raz czwarty. W związku z tym trzymaliśmy grant w wysokości 21 371 EURO na zagraniczne szkolenia naszych nauczycieli. W ramach dofinansowania odbędzie się 11 szkoleń w Zjednoczonym Królestwie, Irlandii, na Malcie i w Niemczech na których nauczyciele języków obcych będę rozwijać soje umiejętności metodyczne, a nauczyciele pozostałych przedmiotów – językowe.
Szkolenia zagraniczne to okazja do wszechstronnego rozwoju. To test umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych. Szansa na nawiązanie znajomości celem wymiany doświadczeń oraz rozpoczęcia międzynarodowej współpracy. To nauka języka w naturalnym środowisku oraz intensywny kontakt z kulturą, co daje najszybsze i najlepsze rezultaty. Uczestnictwo w programie Erasmus+ otwiera przed naszymi nauczycielami nowe perspektywy rozwoju, aby wyposażeni w innowacyjne narzędzia pracy osiągali jeszcze lepsze rezultaty w pracy z uczniami.
W tym roku nasz projekt nosi tytuł ”Nauczajmy inaczej! - alternatywne metody nauczania jako odpowiedź na szczególne potrzeby uczniów.”
Realizując go, chcemy trafić w szczególności do uczniów ze szczególnymi potrzebami i zaoferować im alternatywne metody nauczania. Liczymy na to, że przyswojona wiedza pozwoli nam jeszcze trafniej dobierać metody nauczania, aby nauczać w sposób aktywizujący i ciekawy.
Cele projektu ”Nauczajmy inaczej! - alternatywne metody nauczania jako odpowiedź na szczególne potrzeby uczniów”
- Rozwój kompetencji językowych, metodycznych, organizacyjnych oraz interpersonalnych wśród kadry szkoły.
- Poprawa jakości pracy szkoły ze szczególnym uwzględnieniem uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.
- Propagowanie polityki uczenia się przez całe życie czego przykładem dla uczniów ma być nieustannie rozwijający się nauczyciele.
- Poszerzenie międzynarodowego wymiaru kształcenia i szkolenia.
- Promowanie różnorodności językowej i poszerzanie świadomości kulturowej.
Te wakacje będą dla nas pracowite, ale z przyjemnością poświęcamy swój wolny czas na rozwój, licząc na to, że wprowadzone w nowym roku zmiany przyniosą oczekiwane efekty.
Do zobaczenia we wrześniu!